Oficiální peněžní měnou je tuniský Dinár (TND), který se dělí na 1000 milimů. Bankovky jsou v oběhu v hodnotách 5, 10, 20 a 30 dinárů. Mince jsou v hodnotě 5, 10 ,20, 100 a 500 milimů a 1 a 5 dinárů.
Tuniský dinár lze směnit za jakoukoliv světovou měnu, směna za české koruny není možná. S tuniským dinárem nelze obchodovat a dovážet nebo vyvážet ze země.
Dovoz a vývoz tuniské měny je považováno za trestný čin.
Banky
Banky mají otevřeno obvykle od 8:00 do 11:00 a potom od 14:00 do 16:00. Pokud se chystáte do Tuniska v době ramadánu, počítejte s tím, že je otevírací doba bank omezena pouze na dopoledne. Banky v hlavních turistických střediscích mají často otevírací dobu prodlouženou. Banky přijímají i cestovní šeky (American Express).
Směnárny
Výhodou směnáren je jejich víkendová otevírací doba, které banky postrádají. Směnárny naleznete také všude, na letištích, v turistických středicích nebo v hotelech. Nejlépe vás přijde směna Eura nebo USD. Kurzy jsou denně stanoveny státem a tak můžete mít jistotu, že je kurz v celé zemi stejný. Pro výměnu peněz je požadován cestovní pas.
Pro případnou zpětnou výměnu peněz si vždy uschovejte stvrzenku o původní směně.
Bankomaty
V turistických střediscích jako je například Sousse, Hammamet nebo Nabeul nejsou s dostupností bankomatů problémy. Pokud se nebudete pohybovat v opuštěných oblastech, narazíte na bankomaty na každém rohu, ovšem počítejte s celkem vysokým poplatkem za výběr.
Hotovost bankomaty vydávají pouze v místní měně od minimální hodnoty 5 TND.
Doporučení
Platební a kreditní karty jako VISA, MasterCard, American Express jsou běžně přijímány v lepších hotelech, restaurací a obchodech a autopůjčovnách. Na některých místech se však na placení platební kartou nedá příliš spoléhat, proto se vybavte potřebnou hotovostí. Počítejte i s dostatečnou finanční rezervou na případné výlety, nutné lékařské ošetření a nákup léků.
Doporučená částka je na týdenní pobyt pro jednu osobu stanovena mezi 100 až 150 USD (70 – 100 Euro).